Co to są kamery ip i jaka jest ich przewaga nad analogowymi?

Popularność stosowania monitoringu zarówno w firmach, jak i domach prywatnych nieustannie wzrasta i nie ma w tym nic dziwnego. Urządzenia te nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale i skutecznie odstraszają włamywaczy. To, że warto mieć monitoring nie budzi żadnych wątpliwości bardziej problematyczną kwestią jest to na jaki najlepiej się zdecydować.

Jeśli chociaż trochę interesujesz się branżą elektroniczną, to na pewno słyszałeś o kamerach ip, a jeśli nie, to chętnie wyjaśnimy czym są oraz jaka jest ich przewaga nad tradycyjnymi modelami.

Kamery ip to najprościej mówiąc połączenie modelu analogowego z komputerem. Cechą, która różni je od tradycyjnych urządzeń jest różnica w sposobie transmisji, ponieważ w ip obraz przesyłany jest w formie pakietów danych, dzięki czemu można oglądać go w internecie.

Jakie zalety ma taka kamera?

- posiada zaawansowane funkcje detekcji,

- decydując się na zbiorczą instalację jej cena jest dużo niższa,

- posiada zmienną rozdzielczość, dzięki czemu obraz jest bardzo wyraźny,

- jakość obrazu jest dużo lepsza od tej nagranej przez urządzenia analogowe.

Co zyskuje klient decydując się na jej zakup?

Jedną z największych zalet jest dostępność do obrazu z monitoringu ip praktycznie z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz unikalny numer IP, a Twoim oczom okaże się aktualny obraz z Twojego domu lub firmy. Co więcej, jej montaż nie wymaga dodatkowego okablowania, dzięki czemu jest prosty, a całość prezentuje się bardzo profesjonalnie i estetycznie.

Dlaczego kamera ip jest lepszym wyborem niż analogowa?

Ponieważ nie posiada ograniczeń w długości transmisji, które ma monitoring analogowy, a także nie jest tak bardzo wrażliwa na zakłócenia. Dużą wadą kamery analogowej jest również brak możliwości sterowania nią na odległość oraz niska rozdzielczość. Mimo tego, że cena nowoczesnych modeli jest wyższa od tradycyjnych to stanowi doskonałą inwestycję, dzięki której zadbasz o bezpieczeństwo siebie i bliskich. A w razie nieprzewidzianych zdarzeń, w każdej chwili możesz sprawdzić co dzieje się w pobliżu Twojej firmy lub domu.