Technologia

Firma Hikvision stale rozwija swoje algorytmy sztucznej inteligencji, które wykorzystuje do ciągłego ulepszania nowych produktów. Obecnym trendem w branży telewizji przemysłowej, jest wykorzystanie urządzeń, które mają zaimplementowaną inteligentną analizę obrazu. Firma Hikvision stara się, aby nowe funkcje urządzeń CCTV były dostępne dla każdego. Dzięki zaawansowanym algorytmom systemy monitoringu stają się coraz bardziej inteligentne, efektywne oraz samodzielne.

AcuSense to nazwa technologii opartej o sztuczną inteligencję. Firma Hikvision zaimplementowała technologię inteligentnej analizy do swoich rejestratorów oraz kamer. W urządzeniach Hikvision, które nie posiadają technologii AcuSense, błędy analityki obrazu powodowały wiele fałszywych alarmów. Alarmy te często wyzwalały ptaki, spadające liście, warunki atmosferyczne, a nawet odbicia światła.

Technologia AcuSense w znacznym stopniu wyklucza fałszywe alarmy i pozwala rozpoznać człowieka lub pojazd. Po skonfigurowaniu kamery alarm zostanie wyzwolony tylko wtedy, gdy np. człowiek przekroczy ustaloną wirtualną linię lub pojazd pojawi się w danym obszarze. Dodatkowo do analityk możemy zastosować odpowiedni harmonogram lub na ich podstawie wyzwolić wyjście alarmowe. Jeżeli dany obszar zostanie naruszony zostaniemy poinformowani o alarmie za pomocą: powiadomienia push na smartfon, na komputer lub nawet poprzez wiadomości e-mail z dokładną informacją o zdarzeniu. Użytkownik w łatwy sposób może wyszukać nagrania po czasie, w którym została wyzwolona dana analityka AcuSense dzięki opcji filtrowania.

 

Technologia Hikvision ColorVu

 

ColorVu to nazwa technologii stworzonej przez firmę Hikvision, która umożliwia uzyskanie kolorowego obrazu nawet w nocy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich obiektywów o wysokiej jasności oraz specjalnego oświetlacza ciepłej barwy, możemy rejestrować obraz całą dobę w kolorze. W urządzeniach z serii ColorVu całkowicie zrezygnowano z promiennika IR obecnego w większości dostępnych na rynku kamerach telewizji przemysłowej. Ponadto urządzenia te posiadają obiektywy z powłoką antyrefleksyjną i szkłem optycznym o bardzo niskiej dyspersji, aby zmniejszyć rozbłysk i załamanie światła. Zastosowanie specjalnego promiennika światła widzialnego zapewnia obraz nasycony detalami.

Technologia ColorVu została przez producenta zaimplementowana do kamer IP oraz TurboHD. Kamery z wyżej opisaną technologią występują w wersji obudowy typu bullet lub turret do montażu wewnętrznego lub zewnętrznego.

Dzięki kamerze ColorVu możemy zobaczyć więcej szczegółów i w lepszej jakości, niż w konwencjonalnej kamerze do monitoringu. Na zarejestrowanym materiale możemy zobaczyć dokładne kolory, co może pomóc nam np.: w identyfikacji sprawcy danego zdarzenia. Dodatkowo kamery z serii ColorVu posiadają także zaawansowaną analizę obrazu podobnie, jak kamery z serii AcuSense. Dodatkowo światło widzialne może być używane jako stroboskop w celu przestraszenia intruza. Zastosowanie wyżej opisanej technologii pozwala na zarejestrowanie każdego alarmu w kolorze przez całą dobę.